חלק 2 של פרק 19 עם איציק טרבלוס.

בחרנו לתת לטרבלוס את הבמה פה בפוסט, כי היה לו חשוב לציין את כל השמות שאולי פספס תוך כדי ההקלטה של הפרק. זה האיש! נשמה ענקית עם תשומת לב לפרטים.

קבלו את איציק טרבלוס:

״פודקאסט ראשון שלי חברים, לא היה לי קל. שעת לילה מאוחרת, אחרי יום עבודה ,העייפות ,הדיבור וההתעסקות בעצמי ובפציעה התישו אותי. הרבה מקומות ,שמות של חברים וחוויות גלישה לא הוזכרו . ואני יוצא מהפודקאסט בהרגשה וצורך, לפרגן ולהזכיר את חברי לגלישה בהרצליה .

כמו כן, מתנצל מראש אם טעיתי בזמנים ועובדות, עבר זמן רב, ו 38 שנה של אירועים קשה להכניס בשעתיים. הייתי רוצה לציין את גולשי הרצלייה שעברו איתי שנים של חוויות גלישה במים והיו חלק גדול בחיי. מי אני בלעדיכם.

ראשון, עו"ד יוני ידיד, חבר ואח יקר, גולש ענק, בחור אנרגטי ,חרוץ עם ראש על הכתפיים. גלש איתי גם בלנזרוטה בקנארים. עזר, תמך והיה לי לחבר גם בזמנים הקשים של הפציעה. גולש רדיקלי ורטיקלי אחד הגדולים עד היום שהרצליה ידעה. ספורטאי ענק עם ניסיון מוכח בתחרויות בארץ ובחו"ל, שהולך לעשות קאמבק ולהסתער על התואר אלוף הארץ השנה. ברכה והצלחה יוני, מחזיק לך אצבעות, עבורי אתה יותר מראוי.

ירון מרקוביץ גולש ,מוסיקאי ,יוצר ואדם מדהים, שעבר איתי שנים של חברות וחוויות גלישה ,בארץ ובעולם בחיפוש אחרי הגל המשולם. ניר שדלש שכן שלי בילדות ואח יקר. אחד הגולשים הטובים שהיו להרצליה, בעל סגנון גלישה מרשים ,היה גם חבר בנבחרת ישראל והתחרה בחו"ל, גר היום באוסטרליה ונותן שם בראש .עמי מימון אח של הגולש איציק מימון ז"ל, שהיה לי לחבר ילדות, מכר לי את הגלשן הראשון והכניס אותי לעולם הגלישה. גיא ניר ושי למשפחת גרינברג מצילים . צחי סולן מציל וספורטאי . רונן ניצן (ג'יזרי) עוד אגדת גלישה הרצליינית. גידי סלם מציל ואחד מגולשי הסאפ הטובים שאני מכיר . איל אופיר, גולש ענק ,אשר ממנו למדתי סגנון גלישה תחרותי מהו. ארז בכר, רני סלם ,פטריק, סימוני ופולי ,אורן צרפתי, פילפ רודן, שלומי ש ,שי שטרית, אלון בן יהודה, יורם פפר, שי חביב מלך הרנדאווס. רני רומנו, האחים הנדלר ניר ונמרוד התותחים ,נמרוד התחרה שנים בסבב ואף לקח תחרות בחיפה באופן מרשים  במקום  הראשון . מוטי וקנין האגדי, הגולש הראשון בהרצליה שהכניס  סגנון גלישה מתקדם  טום קארן סטיל וביצועים ורטיקלים ,וכמובן הגדול מכולם ,אחיו אביב וקנין הגולש הכי מעוטר פרסים בהרצליה, בעל רזומה וניסיון מפואר בנבחרת ישראל בתחרויות בארץ ובחו"ל ,אלוף ואגדה חיה. דודו ביטון, גולש ענק מעצב ומייצר גלשני גלים, מורה לגלישה ,בעל תרומה ענקית  להתפתחות הגלישה בהרצליה ובכלל  .גורי מלווסקי ,גילי בר און ,רן בן נר ,אבי ענבר ,אסף טולדנו ז"ל ,יניב צור ,ניב סיוון ,אבי יוגב ,צחי פיינר  ,רונן פישר ,אמיר ועקנין מציל, בועז ארנון ,בועז גונשרוביץ (בוזי) ,רונן, רז, תומר, דדי, ג'ואי ,האחים אלקובי ,עזר הג'ינג'י משפחת אתון ובהם ניסים הצלם הגאון שמנציח את הגלישה בהרצליה ובכלל. רותם טאובר ,בועז אשתאי, איל אוחיון ,ליאור ביטון התותח ,אורי תלמי ,יניב רוסין ,אלעד פלסנר, יואל בלו, דורון פדר,חיליק אפריים, אודי אבן עזרא, גדי ומוטי מנימר המציל . אייל מזין (ניקולס), אבי לוי, אלון גרובר, רן רז, מיזרי, גולן הכושי, ברני ואלכס יגר, בועז טוביס, דוד זבידה מציל,איתי גולדשטין , ירון פלסנר ובניו המצילים, ויקטור חסון,שלומי מרמלשטיין ,דוד ארזי שלימים הפך להיות צ'רג'ר של גלים גבוהים באוסטרליה, רמי ואלון אוחנה. רועי גרד, רועי ירושלמי, דני גירון, חברי ילדות ואחים לגלישה. רונן גרוסמן וטל שמואלי נשמות גבוהות, שבילדותי נתנו לי בסיס בביתם הקרוב לים לציוד הגלישה, בילינו שעות ביחד במים. אורן וניר דותן, רפי ומיכה גולדמן, גייגי וינוב לויטה, האחים לבית אמבר, דורון ארליך, אייל מרקוביץ, יואל שמרות, חבר יקר ואח לגלישה, שלקח אותי בפולספגן טרנספורטר הישנה שלו לגלוש ברחבי ישראל. טייל איתי גם בספרד וצרפת. אייל יפה, לורי (זומר), ירון פורט, אלון דותן, לירון לוסקי, יוני ואיתי סחיש גולשי נשמה  מלכי חיי הלילה של הגולשים. פיליפ, סטאס, ליהי ברזילי, סיגלית הראל, חברה יקרה מראשונות הגולשות של הרצליה. שי ירון (שוקו) וגיא לאב היקרים, יהונתן פלצ'ר, אדם נדיר, אח יקר,גולש מעולה ,ספורטאי למופת ,אשר חיי בפורטו אסקנדידו. שי לירון גולש נשמה , גר במקסיקו. 

המצילים: ציון ניצן, אשר חכמון ז"ל, שמעון רובין ובועז גאולה ,שלימדו אותי על מקצוע ההצלה בים ,דיג, חסקה ,החיים על החוף והיו לי למשפחה .

מבקש להודות לארתור רשקובן  וליאור זמיר שתי נשמות גבוהות , על עבודת הקודש בתיעוד היסטורית הגלישה בארץ ,ותרומתם הענקית   בהובלת הגלישה בישראל לגבהים חדשים.

בסופו של דבר, המסר שברצוני שיזכרו מהפודקאסט, הוא שלפעמים הזמן הוא המרפא הטוב ביותר.  ולכן, אף על פי שהכל בחיים בזמנים מסוימים נראה שחור ואפל, אל לו לאדם לאבד את התקווה. וגם כאשר החיים מובילים לכיוונים אחרים, יש להתבונן על חצי הכוס המלאה ואף לשתות ממנה .

לדור הצעיר אני ממליץ להתמיד בעשיית כושר ,לעבוד ארובי ,כוח מתפרץ ,משקל דחיסה ,גמישות ותזונה נכונה .

שמרו על אורח חיים בריא וספורטיבי.

הימנעו מעישון ,שתית אלכוהול וצריכת סמים .

זכרו, שום הרגל רע ,לא ייתן לכם בריאות ואת ההרגשה העילאית ,כמו רכיבה על הגל.

 

טוב חפרתי מספיק, אז יאללה הרצליה אימפריה למים...״

Share | Download(Loading)